INFORMATION Information Slovenia SLOVENIA

Prijava
5°/3° Ljubljana
6°/1° Maribor 5°/3° Celje 4°/2° Kranj 9°/5° Koper 10°/5° Nova Gorica 4°/2° Postojna 6°/4° Novo Mesto 7°/2° Murska Sobota 4°/-0° Slovenj Gradec 8°/2° Krsko
Generic selectors
Natančno ujemanje
Išči po naslovu
Išči po vsebini
Post Type Selectors
Filter po kategorijah
Dom in vrt
Avtomobilizem in Vozila
Družba in Javne Storitve
Elektro storitve
Gostinstvo
Gradbeništvo
Industrija
Izobraževanje
Kmetijske Dejavnosti
Marketing in Oglaševanje
Mediji
Navtika
Nočitve
Oblačila in Obutev
Obrt in Storitve
Osebna Nega
Osebni Stiki
Planinske Postojanke
Posel in Gospodarstvo
Prevozništvo in Transport
Prosti čas in Sprostitev
Računalništvo
Servis in Vzdrževanje
Spletne Trgovine
Steklarstvo
Tehnologija
Trgovina
Turizem
Zdravje
Šport in Rekreacija
Živali
Živila
Ostalo
Med,-darilo-matere-narave-cebelarsto-pislak-bali 16 JUN

Med, darilo matere narave

Čebelarstvo Pislak Bali SPLETNA TRGOVINA VIR
Med je tisto, kar zagotovo vsak človek pozna že od zibelke. Je tudi avtohton slovenski pridelek, ki ima zelo dolgo in pestro zgodovino. Poznali so ga že v antični Grčiji. Aristotel je namreč med častil in zanj rekel, da pada z neba ter da je dar bogov. Ima ogromno različnih zdravilnih lastnosti, ki zelo dobro koristijo človeškemu organizmu in koži. Poleg tega se zelo pogosto uporablja tudi v kozmetične namene.

Kaj sploh je med in kako nastane?

Med je sladka tekočina, ki jo proizvajajo čebele in nekatere druge žuželke iz mane, ki jo izločajo kljunate žuželke ali pa iz cvetličnega nektarja. Pravi med nikakor ne sme vsebovati dodanih sladil ali vode, saj se tako izničijo nekatere njegove zdravilne lastnosti. Predvsem zaradi visoke vsebnosti mineralnih snovi, velja kot odlično pomirjevalo in je hkrati zaradi vsebnosti sladkorja tudi idealen vir energije.

 

Zelo zanimivo je tudi dejstvo, da v prehrani nekako izboljša izkoriščanje nekaterih drugih snovi iz hrane, kar pomeni da ostali hrani pomaga še bolj poudariti in lažje izločiti njene vitamine in minerale. Med je živalski proizvod in je edino živilo živalskega izvora, ki ima skorajda neomejen rok trajanja, tako boste lahko med uporabljali zelo dolgo časa. Pri medu se zelo pogosto pojavi kristalizacija, kar je seveda povsem normalno, pri nekaterih vrstah medu se pojavi prej, medtem ko se pri drugih vrstah pojavi kasneje. Najprej se pojavi pri cvetličnem medu, najkasneje pa pri akacijevem medu.

Različne vrste medu

Najbolj pogosto pridelan in uporabljen je cvetlični med. Cvetlični med je po svojih senzoričnih lastnostih lahko raznovrsten, saj so te odvisne od vrste cvetov, na katerih so čebele nabrale nektar. Značilno zanj je, da je dokaj svetle barve in je po okusu srednje do močno, celo zelo močno sladek. Imamo pa seveda na voljo še mnoge druge vrste medu, tudi mešan med.